Nevyznáte se v obalové a páskovací technice a nevíte, která varianta páskování je pro Vás optimální? Od toho tu jsme my, my Vám rádi poradíme! Firma Prapac nabízí širokou paletu možností páskování a obalů a my Vám z našeho sortimentu samozřejmě pomůžeme vybrat ideální variantu páskování.
Nejjednoduššeji tak uděláme zodpovězím dvou následujících otázek.
Jaké předměty páskujete?
Pro výběr mezi ocelovou, plastovou či kompozitní a textilní páskou je vhodné rozhodovat podle předmětu páskování. Jestliže páskujete ve velkém strojírenském či jiném podniku těžkého průmyslu, doporučili bychom Vám ocelovou pásku. Jestliže páskujete v menším podniku těžší předměty jako nábytek nebo dřevo, vhodná pro Vás bude kompozitní páska. Pro páskování lehkých předmětů postačí i polypropylenová nebo polyesterová plastová vázací páska.
Kompozitní vázací páska
Jedná se o ideální variantu pro páskování především středně těžkých objektů. Kompozitní páska má pevnost 90 % oceli a proto bude předmět velmi bezpečně zajištěn. Oproti oceli je také šetrnější k hranám páskovaných předmětů. Páskování kompozitní páskou je navíc cenově podstatně výhodnější než páskování ocelovou páskou. Největší cenový rozdíl je především v páskovacích strojcích.
Ocelová vázací páska
Ocel představuje bezpochyby nejjistější možnost v páskování. Má nejvyšší pevnost a stejně tak mají nejvyšší pevnost její spoje, ať už používáte ocelové spony či průřez páskou. Je i nejodolnější proti vysokým teplotám a proto je vhodná k páskování v náročných podmínkách. Především ji doporučujeme všude, kde je prioritou stoprocentní jistota při zajištění páskovaných předmětů. Zcela jistě také nejlépe zapůsobí na Vaše obchodní partnery předměty zapáskované ocelí, neboť vytváří nejlepší dojem pevnosti, bezpečnosti a jistoty.
Plastová vázací páska
Plastová páska má ze zmíněných variant nejmenší pevnost, proto ji doporučujeme hlavně k páskování lehčích předmětů. Na druhou stranu je z nich ovšem nejlevnější. Výhodou je také možnost využít pneumatické a elektrické páskovací strojky, které nejsou nabízeny ke kompozitní vázací pásce. S tím už se ale dostáváme k další otázce.
Jak často páskujete?
Četnost páskování je dalším důležitým kritériem pro správný výběr pásky. Pro občasné páskování jsou určeny v prvé řadě manuální páskovací strojky. Pro nějaké základní páskování je nejvhodnějším řešením již zmiňovaný páskovací set Prapac, pro více informací se tedy podívejte na něj.
Jestliže páskujete častěji, jsou pro Vás vhodné pneumatické a elektrické páskovací strojky. Tyto dražší strojky Vám umožní páskovat výrazně rychleji a přesněji. Jedná se o plně automatizované strojky, které provedou spoj pásky za Vás. Pásku také utáhnou a odstřihnou. Výhodou je také střih přesné délky pásky a narozdíl od manuálních strojků tak zde nevznikají odstřihy. Jedná se tak o nejefektivnější variantu páskování.
Pneumatické páskovací strojky vyžadují stabilní přívod stlačeného vzduchu, nestačí tak například plynová láhev. Výhodou je plně automatizovaný proces páskování, od utažení, přes spoj až po odstřižení pásky. Pneumatické páskovačky jsou také spolehlivější a nabízejí delší životnost než elektrické AKU páskovačky, které mají přecijen tendenci k vyšší poruchovosti. Další předností je také možnost využití v kombinaci s plastovou i ocelovou páskou, u kterých elektrické páskovací strojky využít nelze.
Elektrické páskovací strojky lze využít pouze u plastových pásek. Spoj provádí pomocí svaření a stejně jako u pneumatických páskovaček i zde je celý proces utažení, svaření i odstřihnutí pásky automatizován. S elektrickou páskovačkou budete moci páskovat nesrovnatelně rychleji a pohodlněji. Navíc zde není vyžadován přívod vzduchu, pouze nabitá AKU baterie.
Pro stálé až nepřetržité páskování jsou vhodné automatické páskovací stroje. Pokud jsou ty pro Vás ideálním řešením, neváhejte nás, prosím, kontaktovat a my Vám pomůžeme se sestavením optimální páskovací linky.
Shrnutí
Pro základní, občasné páskování je nejvhodnější páskovací set Prapac. Existuje i v ještě levnější variantě v kombinaci s plastovou páskou, která ovšem disponuje nejmenší pevností jak pásky, tak spoje. Pro častější páskování můžete využít u plastových pásek elektrického páskovacího strojku. Pro časté páskování těžkých předmětů, kde je na prvním místě nekompromisní zabezpečení páskovaných objektů, je ideálním řešením zcela jistě ocelová páska v kombinaci s pneumatickými páskovacími strojky, které dodáváme především do velkých podniků těžkého průmyslu.
Balení do stretch fólie
Stretch fólie zajistí především neporušení povrchu převáženého objektu, zároveň také udrží pohromadě drobné, lehčí předměty. Fólii nabízíme v mnoha barvách, černá stretch fólie tak může posloužit i ke schování předmětu, ať už při přepravě nebo třeba na skladě. Pro stoprocentní zajištění Vašich produktů, palet či jiných věcí doporučujeme objekty nejprve bezpečně zpevnit páskou a poté je pro ochranu zevnějšku obalit stretch fóliíi. Poté budete mít jistotu, že se Váš balík dostane tam, kam potřebujete, zcela bezpečeně a v původním stavu