Mezi manuálními strojky najdete také speciální strojek, který využívá ke spojení pásky slisovací spony. Oproti tradičním drátovým samouzavíracím sponám tyto slisovací nabízí podstatně vyšší pevnost spoje a vhodné jsou mimojiné k páskování rozpínajících se předmětů. Při páskování rozpínajících se předmětů plastovou páskou s využitím samouzavíracích spon může docházet k prokluzování pásky ve sponě. S využitím speciálních slisovacích spon tento problém nehrozí. Vyšší pevnost spoje je samozřejmě kompenzována vyšší cenou páskovacích strojků.
Vyšší kategorii páskovacích strojků představují pneumatické a elektrické páskovačky. S využitím těchto strojků je páskování především nesrovnatelně rychlejší a snadnější. Stačí pouze omotat páskovaný předmět páskou, vsunout pásku do strojku a zmáčknout tlačítko. Strojek za Vás pásku automaticky rychle a pevně utáhne, svaří či slisuje a následně odstřihne. Výhodou těchto strojků je také jejich přesnost, neboť při páskování nevznikají žádné odstřižky pásky. Elektronické i pneumatické páskovací strojky jsou oproti manuálním výrazně dražší.
Elektrické akumulátorové páskovačky vyžadují ke svému provozu pouze nabitou AKU baterii s dlouhou výdrží. Ke strojkům dodáváme náhradní baterie pro možnost provozu páskovačky i bez přerušení. Na páskovačce můžete na displeji snadno nastavit sílu utažení a svaření pásky. Páskovačky podporují pásky různých tlouštěk a šířek. Výhodou těchto páskovaček je i jejich nízká hmotnost.
Pneumatické páskovačky ke svému provozu vyžadují přívod stlačeného vzduchu, přičemž nestačí plynová bomba, ale je nutný stabilní rozvod z potrubí. Výhodou oproti elektrickým páskovačkám je jejich velmi dlouhá životnost. To je způsobeno tím, že pneumatické páskovačky v sobě neobsahují žádné elektronické součástky a fungují pouze mechanicky. Další výhodou je možnost zavěšení pneumatických páskovaček na lanko a vyvažovač, díky čemuž nijak neunaví jejich obsluhu.